Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (ZBEÜ) 2022-2023 akademik yılı mezuniyet heyecanı sürüyor.

Çaycuma Şehir Stadı’nda gerçekleştirilen Çaycuma MYO, Çaycuma Gıda Tarım MYO, Gökçebey Mithat Mehmet Çanakçı MYO, Uygulamalı Bilimler YO, Devrek MYO, Devrek Adalet MYO’nun mezuniyet törenine ZBEÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer, Çaycuma Kaymakamı Mehmet Göze, Gökçebey Kaymakamı Adem Taşpınar, Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, Gökçebey Belediye Başkanı Vedat Öztürk, Perşembe Belediye Başkanı İsmail İnam, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Bekir Hakan Bakkal, Prof. Dr. Servet Karasu, Genel Sekreter Prof. Dr. Zehra Safi Öz, protokol üyeleri, senato üyeleri, akademik-idari personel, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Öğretim elemanları ve öğrencilerinin tören alanına gelmesi, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende, Devrek Meslek Yüksekokulu 2022-2023 Akademik Yılı Dönem birincisi Özel Güvenlik ve Koruma Bölümü öğrencisi Semih Ak, mezunlar adına bir konuşma yaptı. Mezun olmanın yeni başlangıçlara işaret ettiğini belirten Ak, öğrenci odaklı yaklaşımıyla desteğini sürekli hissettiren Rektör Özölçer’e ve emeği geçen tüm öğretim üyelerine teşekkür etti.

Törendeki konuşmasına bu yıl Kahramanmaraş merkezli meydana gelen deprem felaketinde hayatını kaybeden ZBEÜ öğrencilerini anarak başlayan Rektör Özölçer, bu dönem mezuniyet töreninde buruk bir sevinç yaşadıklarını ifade etti. Mezuniyetlerin hem yeni başlangıçları temsil ettiği için mutluluk ile heyecanı hem de vedayı temsil ettiği için hüznü yaşattığını belirten Rektör Özölçer, kuruluşundan bu yana ZBEÜ’nün 98.778 mezun verdiğini ve bu sene 5454 öğrenciyi meslek hayatına uğurlamanın gururunu yaşadıklarını vurguladı. Geçtiğimiz hafta ZBEÜ Devlet Konservatuvarı Müdürü Doç. Dr. İlker Kömürcü’nün Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından düzenlenen 100. Yıl Marşı yarışmasında elde ettiği birinciliğin ZBEÜ olarak kendilerine gurur yaşattığını dile getiren Özölçer, yeni mezunlara da üniversiteleri ile gurur duymalarını ve her zaman ZBEÜ’den aldıkları kültür iklimine sahip çıkmalarını öğütledi.

Konuşmaların ardından, dönem birincilerine hediyeleri sunuldu. Mezunlara, diploma takdim edilmesiyle devam eden tören, öğrencilerin meslek yemini etmesi ve kep atmasıyla sona erdi.