Trabzon’un Akçaabat ilçesinde bulunan Uçarsu Şelalesi’nin turizm güzergahları arasında yer alması için çalışma başlatıldı.

Akçaabat Kaymakamı Yusuf Cankatar ve Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, Hıdırnebi Yaylası esnafı ile bir araya geldi. Hıdırnebi Yaylası esnafıyla bir araya gelinen toplantıda yaz sezonunun önemli güzergahlarından biri olan ve sahilden ulaşımı en rahat olan yaylalardan biri konumundaki Hıdırnebi Yaylası’nda yapılacak olan turizm düzenlemeleri konuşuldu. Karşılıklı fikir alışverişinin yapıldığı istişare toplantısında yayla esnafı tarafından yerli ve yabancı turisti memnun edecek tesislerin, konaklama yerlerinin ve aktivite alanlarının olması ve hatta arttırılması gerektiği belirtildi.

Ortahisar, Kurban Bayramı’na hazır Ortahisar, Kurban Bayramı’na hazır

Akçaabat’ın geleceğinin turizm olduğunun bilincinde olarak çalışmalar yaptığını dile getiren Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, “Sadece Hıdırnebi Yaylası için değil Akçaabat’ımıza bağlı tüm yaylarımız için önemli turizm çalışmaları ve düzenlemeleri yapılması gerekiyor. Biz, bunun bilincindeyiz ve çalışmalarımızı bu minvalde gerçekleştiriyoruz. Akçaabat’ımızın turizmden hak ettiği payı alması için elimizden gelenin daha fazlasını yaptığımızı bilmenizi isterim” dedi.

Hıdırnebi Yaylası esnafıyla yapılan toplantının ardından Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim beraberindekiler ile birlikte Uçarsu Şelalesi’nde incelemelerde bulundu. Doğa harikası Uçarsu Şelalesi’nin turizm güzergahları arasında yerini alması için gerekli çalışmaların yapılacağı vurgusunu yapan Başkan Ekim, gerekli projelerin hazırlandığını belirtti.

Kaynak: iha