Sinop Üniversitesi Türkeli Meslek Yüksekokulunda(MYO) öğrenim gören 149 öğrenci mezuniyet heyecanı yaşadı.

Sinop’taki orman yangını korkuttu Sinop’taki orman yangını korkuttu

Türkeli Huzur Dincel Stadında düzenlenen mezuniyet programı geçit töreni ile başladı. Geçiş esnasında öğrenciler protokol üyelerini ve velileri selamlarken, katılımcılar da alkışlarıyla mezuniyet sevinci yaşayan öğrencilere eşlik ettiler.

Programda konuşan Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şakir Taşdemir, “Değerli Türkeli Belediye Başkanımız ve Kaymakamlığımız riyasetinde tüm şehir bileşenlerinin aktif katılımı ile meslek yüksekokulu için yeni bir kampus arayışına girmiştir. Bu gayreti çok değerli buluyorum. 2019 yılında, çocuk koruma ve bakım hizmetleri ve evde hasta bakımı programı ile eğitime başlayan yüksekokulumuz, 2021’de acil durum ve afet yönetimi programının açılmasıyla 3 programa ulaştı. Bugün hem mutluyuz hem de gururluyuz; 377 öğrencimizden 149 öğrencimizi şerefle mezun etmenin heyecanını, gençlerimizi hayata uğurlamanın, ülkemize kazandırmanın gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Programın devamında tüm öğrenciler adına konuşma yapan Türkeli MYO birincisi Çocuk Koruma ve Bakım Hizmetleri Programı Mezunu Özge Kaya, “Bu süreçte öğrendiğim en önemli derslerden biri de, takım çalışmasının ve iş birliğinin gücüdür. Sınıf arkadaşlarımla birlikte gerçekleştirdiğimiz projeler ve saha çalışmaları, birlikte çalışmanın, birbirimizi desteklemenin ve ortak hedefler doğrultusunda ilerlemenin ne kadar önemli olduğunu gösterdi. Bu deneyimler, meslek hayatımda bana rehberlik edecek ve her zaman hatırlayacağım değerli anılar olarak kalacaktır” diye konuştu.

Törene, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Muhittin Yılmaz ile Prof. Dr. Rıza Bayrak, Türkeli Belediye Başkanı Veysel Şahin, ilçe protokol üyeleri, akademik-idari personel, veliler ve öğrenciler katıldı.

Kaynak: iha