Düzce Belediyesi iştirak şirketi BelKA İnsan Kaynakları bünyesinde kurulan Gündüz Bakımevinde öğrenim gören öğrenciler, polislerden trafik kurallarını öğrenendiler.

Düzce Belediyesi Gündüz Bakımevinde öğrenim gören minik öğrenciler, sosyal hayata adaptasyon noktasında uygulamalı eğitim görmeyi sürdürüyor. Belediye personellerinin çocuklarına hizmet veren kreş, açıldığı günden bugüne kadar çeşitli meslek gruplarını ağırlarken, son olarak Emniyet Müdürlüğü Trafik Şubesi ekipleri kreşin misafiri oldu.

Polis memurları, minik öğrencilere yaya geçidi, trafik ışıklarının önemi, emniyet kemerinin önemi, hız limitleri ve özellikle araçlarda bulunması gereken bebek koltuğu gibi konularda bilgiler vererek, ailelerinin trafik kurallarına uymaları konusunda, miniklerin de yardımcı olmasını istediler.

Düzce Belediyesinden dolandırıcılık uyarısı Düzce Belediyesinden dolandırıcılık uyarısı

Minik öğrencilere kırmızı düdük hediye eden polisler, ailelerin kurallara uymaması durumunda bu düdüklerin yüksek sesle öttürülmesini ve ailelerin uyarılması gerektiğini vurguladılar. Sınıflarda yapılan eğitimlerin ardından minik öğrenciler trafik polislerinin motorlarına ve ekip otolarına binerek siren çalıp, anons yaparak eğlenceli zaman geçirdi.

Kaynak: iha