Samsun’un 19 Mayıs ilçesinde, 19 Mayıs Anadolu Lisesinde öğretmen ve öğrenciler tarafından hazırlanan “Sanat ve Tarih Sokağı” ilgi çekti.

Başkan Candal, ilçe meydanında halkla bayramlaştı Başkan Candal, ilçe meydanında halkla bayramlaştı

2022- 2023 eğitim-öğretim yılında Tiyatro Kulübü Projesi kapsamında okul koridorunda sanat alanlarından kişiler ve yapıtlardan oluşan görsellerle Sanat Sokağı çalışması gerçekleştirildi. Etkileşimli oyunları temel alan Sanat Sokağı’ndan esinlenerek gezi, spor ve görsel sanatlar kulüpleri öğrencileri, ortak çalışmasıyla 2023-2024 eğitim-öğretim yılında başlangıçtan bugüne Türk tarihi temalı çalışmada sona gelindi. Mevcut okul binası girişinde sağ ve sol koridorlar tamamen tarih ve sanatla donatılmış oldu.

Okul Müdürü Birol Kağıt, "İki yıllık bir plan sonucunda okula Tarih ve Sanat Sokağı kazandırdık. Bu çalışmada öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz birlikte çalışarak güzel bir çalışma ortaya çıkartılar" dedi.

Sanat ve Tarih Sokağı açılışına Kaymakam İbrahim Civelek, Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Demirkol, okul müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Kaynak: iha