Türkiye Çevre Haftası’na özel 5-9 Haziran tarihleri arasında düzenlenen "Hepimizin bir dünyası var" etkinlikleri Trabzon’da Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü ile koordineli bir şekilde Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirildi.

Şehit mezarlarına karanfil bıraktılar, şehit aileleri ile bayramlaştılar Şehit mezarlarına karanfil bıraktılar, şehit aileleri ile bayramlaştılar

Özdemir Bayraktar Bilim Merkezi’nde yapılan etkinlikte Hami Yıldırım İlkokulu, Bedri Rahmi Eyüboğlu İlkokulu, Akçaabat Kavaklı Ortaokulu ve Halk Eğitim Merkezi Engelliler Okulu öğrencileri sıfır atık geri dönüşüm konulu atıklardan oluşan objelerin olduğu sergi açılışı yapıldı. Sergide konuşan Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, "Belediyemiz bu işin toplumsal farkındalığını artırmak ve bu minvalde gelecek nesillere emanet edeceğimiz şehirlerimizi, çevremizi o geleceğin sahibi olan yavrularımızla şu anda o bilinci onlara aşılamak için hem okullarımız hem halk eğitimimiz hep beraber bu etkinlikteyiz. Hakikaten hocalarımızın onların desteğiyle yavrularımız çok iyi eserler ortaya çıkarmış. Hem geri dönüşüm ile ilgili bilinci oluşturmuş oluyoruz hem de yeni dönemde ve geleceğe dair, özellikle küresel ısınmanın da negatif tesirlerini dikkate aldığımızda çevreye dönük olarak atılan adımların çok daha önemli bir zaman diliminde olduğumuzun farkında olarak bu projelerimizi destekliyoruz. Okullarımızı ve öğretmenlerimizi kutluyorum" dedi.

Etkinlik, katılım sağlayan okullara plaket takdiminin ardından sona erdi.

Kaynak: iha