Sungurlu'ya yeni bir fabrika kuruluyor! Tam 16 milyon TL...

Çorum’a bağlı Sungurlu İlçesi OSB’ye 16 milyon lira maliyetli mobilya dizayn fabrikası kurulacağı belirtildi.

Sungurlu'ya yeni bir fabrika kuruluyor! Tam 16 milyon TL...

Çorum’un Sungurlu İlçesi OSB’ye 16 milyon lira maliyetli mobilya dizayn fabrikası kurulacak.

OSB’YE BİR YATIRIM DAHA

Atalay Mobilya ve Dekorasyon firması sahibi Fatih Atalay, Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı İlhan Ambarkütükoğlu ve Meclis Başkanı Osman Koca’yı ziyaret ederek OSB’ye yapacakları yatırım hakkında bilgi verdi.

1976 YILINDA KURULDU, BABA MESLEĞİ

Sungurlu Küçük Sanayi Sitesi’nde 1976 yılında babası Hüseyin Atalay’ın kurduğu işyerinde bugüne kadar mobilya ve dekorasyon faaliyeti gösterdiklerini belirten Fatih Atalay, OSB’ye mobilya dizayn üzerine yatırım yapma kararı aldıklarını söyledi.

MUHSİN DERE ETKİLİ OLDU

Bu kararlarında Milli Savunma Bakan Yardımcısı hemşehrimiz Muhsin Dere’nin etkisinin büyük olduğunu anlatan Fatih Atalay, “Bakan Yardımcımız Sayın Muhsin Dere’nin OSB’de yaptığı ziyarette devasa yatırımları görünce bizde memleketimize yatırım yapmaya karar verdik. Bu firmayı kurarken, bu işe adım atarken önceliğimiz memleketimize, Sungurlumuza katkı sağlamaktı. İnsanlarımıza fayda sağlamak, onlara hizmet için çabalamaktır. Memleketimizde ki işsizliği de bir nebze olsun gidermektir. Özellikle meslek lisesinde ki öğrencilerimize kendi yaşadıkları yerde iş imkânı ve kendilerini geliştirebilecek ortam sunmaktır.” dedi.

RESMİ İŞLEMLER TAMAM

OSB’de fabrika kurmak için tüm işlemleri tamamladıklarını ifade eden Atalay, 6 dönüm araziye 16 milyon liralık yatırımla mobilya dizayn fabrikası karacaklarını kaydetti. İlkbaharda fabrikanın temelini atacaklarını belirten Atalay, fabrikada ahşap ürünlerinin imalatı ile mobilya üretimini gerçekleştireceklerini kaydetti.

SUNGURLU OSB BÜYÜYOR

TSO Başkanı İlhan Ambarkütükoğlu, Sungurlu’da yıllardır başarılı faaliyetlerde bulunan Atalay Mobilya ve Dekorasyon firmasına Organize Sanayi Bölgesinde fabrika kurması için yer tahsisinin yapıldığını belirtti. OSB’ye yatırım yapmak ve ilçe ekonomisine katkıda bulunmak için destek veren firma sahibi Fatih Atalay’a teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2023, 22:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER