DSİ Genel Müdürlüğü'nden bir müjdeli haberde Çorum Bayat'a!

DSİ Genel Müdürlüğü, Çorum Bayat İlçe Merkezi Bayat Çayı Islah inşaatının ihale sürecini tamamladı ve işin yapım sözleşmesi 26 Ekim 2022 tarihinde imzalandı.

DSİ Genel Müdürlüğü'nden bir müjdeli haberde Çorum Bayat'a!

Çorum ve ilçelerinde son dönemde yapılan taşkın koruma tesisleri ile vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği koruma altına alınıyor. Son yıllarda yaşanan yoğun yağışlar sebebiyle taşkın riski barındıran bölgelere özel önem veren DSİ Genel Müdürlüğü, Çorum Bayat İlçe Merkezi Bayat Çayı Islah inşaatının ihale sürecini tamamladı ve işin yapım sözleşmesi 26 Ekim 2022 tarihinde imzalandı.

Tarım ve Orman Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü Çorum’a yaptığı yatırımlarla Çorum ilimizin mümbit topraklarını su ile buluşturmaya, vatandaşlarımıza içme ve kullanma suyu temin etmeye ve derelerdeki taşkın riskini azaltmaya devam ediyor.

İHALE SÜRECİ TAMAMLANAN PROJENİN SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

Çorum Bayat İlçe Merkezi Bayat Çayı işinin ihale işlemleri tamamlanarak 26 Ekim 2022 tarihinde yapım sözleşmesi imzalandı.

DSİ, BAYAT’I TAŞKIN ZARARLARINDAN KORUYACAK

Sözleşmesi imzalanan proje kapsamında; Bayat Deresi üzerinde 40 metre taban genişliğinde, 2.6 metre yüksekliğinde 9.300 metrelik makinalı kanal çalışması, 1000 metrelik gabion trapez kanal yapılması ve 60 metre mevcut kanal duvarının 70 cm yükseltilmesi olmak üzere, toplamda 10.360 metre dere ıslahı yapılacaktır. Yapılan çalışmalar sonucunda Bayat ilçemiz taşkınlardan korunmuş olacaktır.

Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2022, 13:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER