Çorum'a bir fabrika daha kuruluyor!

Çorum'a bağlı Sungurlu ilçesi sınırları içerisinde yer alan OSB'ye 16 milyon lira değerinde çorap fabrikası kuruluyor.

Çorum'a bir fabrika daha kuruluyor!

Çorum'a bağlı Sungurlu ilçesi sınırları içerisinde yer alan OSB'ye 16 milyon lira değerinde çorap fabrikası kuruluyor.

SUNGURLU'YA YENİ FABRİKA

Asya İplik ve Tekstil Firması Sahibi hemşehrimiz Yılmaz Kocamanoğlu, Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Behiç Akkaş’ı ziyaret ederek, ilçeye kuracakları 16 milyon lira değerindeki çorap fabrikası hakkında bilgi verdi.

Çorum'un Sungurlu İlçesi OSB'ye 16 milyon lira değerinde çorap fabrikası kuruluyor.

Sungurlu Gazetesi’nin haberine göre; TSO Başkanı Behiç Akkaş, çorap imalatı yapacak firma için yer tahsisinin yapıldığını bildirdi. Akkaş, 16 milyon değerinde ve 20 dönümlük alan üzerine kurulacak fabrikada ilk etapta 50 kişinin istihdam edileceğini söyledi.

OSB BÜYÜYOR

Sungurlu OSB’nin yeni yatırımlarla büyümeye devam ettiğini belirten Akkaş, şöyle dedi:

“Sungurlulu Hemşehrimiz Yılmaz Kocamanoğlu’nun sahibi olduğu Asya İplik ve Tekstil firması tarafından Organize Sanayi Bölgemize çorap üretim fabrikası kurulacak. Çorap üretimi yapacak firmamız için yer tahsisi yapıldı. 16 milyon değerinde ve 20 dönümlük alan üzerine kurulacak fabrikamızda 50 kişi istihdam edilecek. Hayırlı olsun. Hemşehrimize memleketine yapmış olduğu yatırımdan dolayı teşekkür ediyorum. Ayrıca KPRS Ütü Ambalaj Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü Bozman’da yatırım yapmak için OSB’den yer tahsisi istedi. Bu yönde ki çalışmalarımız sürüyor. OSB’miz her geçen gün büyümeye ve gelişmeye devam ediyor.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER