DSİ Genel Müdürü Prof Dr. Lütfi Akca hemşerilerimize müjdeyi verdi!

DSİ Genel Müdürü Prof Dr Lütfi Akca, Çorum ilçesi Kargı'ya yapılacak olan proje ihale sürecinin tamamlandığını duyurdu.

DSİ Genel Müdürü Prof Dr. Lütfi Akca hemşerilerimize müjdeyi verdi!

DSİ GENEL MÜDÜRÜ AKCA’DAN MÜJDE

Çorum'da meydana gelen taşkın suları önleme ve ıslah çalışmalarına büyük önem veren DSİ Genel Müdürü Prof. Dr. Lütfi AKCA, Çorum Kargı Maksutlu Köyü Gumayla ve Metmenli Dereleri işinin ihale sürecinin tamamlandığını ve işin yapım sözleşmesini imzaladıklarını müjdeledi.

MAKSUTLU  KÖYÜ VE TARIM ARAZİLERİNİ TAŞKINLARDAN KORUYACAK PROJEDE ÇALIŞMALAR BAŞLIYOR

Tarım ve Orman Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü Çorum’a yaptığı yatırımlarla Çorum ilimizin mümbit topraklarını su ile buluşturmaya, vatandaşlarımıza içme ve kullanma suyu temin etmeye ve derelerdeki taşkın riskini azaltmaya devam ediyor. Çorum ilimizde son dönemde yapılan su yapılarının artması bölgedeki tarımsal faaliyetlerin gelişmesinde de önemli rol oynamaktadır. Çorum ilimizde Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü olarak baraj, gölet, içmesuyu ve sulama tesislerinin yanı sıra dere Islah çalışmalarıyla da çiftçilerimizi desteklemeye ve vatandaşlarımızın mal ve can güvenliğini olası taşkın zararlarından korumaya devam ediyor.

İHALE SÜRECİ TAMAMLANAN PROJENİN SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

Çorum Kargı Maksutlu Köyü Gumayla ve Metmenli Dereleri yapım işinin ihale işlemlerinin tamamlanarak 14 Ekim 2022 tarihinde yapım sözleşmesinin imzalandığını müjdeleyen DSİ Genel Müdürü Prof. Dr. Lütfi AKCA, “Projenin ihale süreci tamamlanmış olup, işin yapım sözleşmesini imzaladık. Projenin tamamlanması ile Gumayla ve Metmenli Dereleri  güzergahı boyunca taşkın önleme ve ıslah çalışmalarının yapılması sağlanacaktır. Projenin Çorum ilimize hayırlı olmasını diliyorum'' dedi.

TARIM ALANLARI VE YERLEŞİM YERLERİNİN TAŞKIN RİZKİ AZALIYOR

Genel Müdür AKCA, ''Metmenli deresi güzergahı boyunca 681,5 metre beton temelli kagir duvar, 45 adet şüt yapısı, 1 adet tersip bendi ile  Gumanya deresi güzergahı boyunca 940 metre beton temelli kagir duvar, 2 adet menfez, 50 adet şüt yapısı ve 1 adet tersip bendi yapılarak Maksutlu  köyü ve tarım arazileri taşkın zararlarından korunacaktır'' dedi.

Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2022, 00:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER