Çorum'da yaşayan birçok kişi millet bahçesinin ne zaman yapılacağını merak ediyor. Bunun içinde arama motorlarından Çorum'a yapılması beklenen millet bahçesi hakkında araştırma yapıyor. Peki Çorum'a millet bahçesi ne zaman yapılacak? Tarih belli oldu mu? 

Eski şehir stadı ve müştemilatına yapılması planlanan Millet Bahçesinin Ekim ayında ihale edileceği deklare edildi.

VALİ VE BAŞKAN ANKARA'DA

Çorum Valisi Mustafa Çiftçi ve Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakan Yardımcısı Fatma Varank’ı ziyaret ederek eski stadyum yerine yapılacak millet bahçesi hakkında son değerlendirmelerde bulundu.
Bakan Yardımcısı Varank, ekim ayı içerisinde ihalesi yapılacak olan millet bahçesinin 2023 yılının mayıs-haziran aylarında Çorum halkının hizmetine gireceğini söyledi.

BAKAN YARDIMCISI İHALE TARİHİNİ AÇIKLADI

Çorum Belediyesi ve Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından proje çalışmaları devam eden “Spor Temalı Millet Bahçesi”nde sona gelindi. Vali Çiftçi ve Başkan Aşgın’ın ziyaretinde Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakan Yardımcısı Fatma Varank ile projede son rötuşlar yapıldı. Projenin ekim ayı içerisinde uygulama ihalesinin yapılacağını vurgulayan Bakan Yardımcısı Fatma Varank,  projeyi bir an evvel tamamlayıp Çorum halkının hizmetine sunacaklarını kaydetti.

45 BİN M2'LİK YAŞAM ALANI

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, spor temalı millet bahçesi projesi üzerinde titizlikle çalıştıklarını vurgulayarak “Bilindiği gibi 56 dönümlük eski stadyum arsasını Belediyemize kazandırmıştık. Bu bölgede yaklaşık 45 bin m2 alanda millet kıraathanesi, çocuk oyun alanları, spor alanları, tenis kortları, kaykay pisti, koşu ve bisiklet yolları inşa edeceğiz. Projenin ikinci etabında ise araç trafiğini göz önünde bulundurarak yapacağımız iki katlı yer altı otoparkıyla da bölgenin otopark sorununu çözeceğiz. Rekreasyon ve sosyal tesisleriyle hemşehrilerimizin hoşça vakit geçireceği muazzam bir eseri hizmete sunmuş olacağız.” diye konuştu.
Vali Çiftçi ve Başkan Aşgın, daha sonra Milli Emlak Genel Müdürü Tufan Büyükuzun’u da ziyaret ederek Çorum Belediyesi’ni ilgilendiren takas-trampa işlemleriyle ilgili istişarede bulundu. Çiftçi ve Aşgın her zaman yapıcı yaklaşımları ve destekleri için Büyükuzun’a teşekkür etti.

MUHSİN DERE’YE ÖZEL TEŞEKKÜR

Vali Mustafa Çiftçi ve Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Milli Savunma Bakan Yardımcısı, hemşehrimiz Muhsin Dere’yi ziyaret etti.

Geçtiğimiz hafta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Çorum ziyaretinde savunma sanayisine yönelik önemli yatırımların Çorum’a kazandırılmasında Muhsin Dere’nin büyük emekleri olduğunu ifade eden Vali Çiftçi ve Başkan Aşgın, Dere’ye teşekkür etti.
Vali Çiftçi ve Başkan Aşgın, daha sonra TBMM Genel Sekreteri Mehmet Ali Kumbuzoğlu’na da nezaket ziyaretinde bulundu.