Çorum'a bağlı Sungurlu ilçesi sınırlarında yer alan OSB'ye fişek fabrikası kuruluyor.

SUNGURLU'YA FABRİKA KURULUYOR!

Sungurlu Gazetesi’nin haberine göre; Milli Savunma Bakan Yardımcısı hemşehrimiz Muhsin Dere, Sungurlu Organize Sanayi Bölgesini (OSB) ziyaret ederek, yapılacak olan Fişek Fabrikası için başlatılan hafriyat çalışmalarını yerinde inceledi.

Bakan Yardımcısı Dere, beraberinde Prof. Dr. Fuat Sezgin İslam Bilim Tarihi Araştırmaları Vakfı Başkanı Prof. Dr. Ersan Aslan, Kaymakam Fatih Görmüş, Sungurlu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Behiç Akkaş, Başkan Yardımcısı Muammer Çuhacı, Meclis Başkanı Alp Eren Akel ve beraberindeki heyet ile OSB’de incelemelerde bulundu.

Fabrika sahasında çalışmaları bir süre yakından takip eden Dere, yetkililerden bilgiler aldı. Dere, yapılan işlerin hızlandırılması için gerekli talimatları vererek, fabrikanın tamamlanması ile büyük bir değişimin yaşanacağını söyledi.

'SUNGURLU'YU  SAVUNMA SANAYİNİN MERKEZİ YAPACAĞIZ'

Dere, OSB’de fabrika sayılarını artırarak bölgeyi daha da ileriye taşımak istediklerini vurgulayarak, ilçeyi savunma sanayinin merkezi haline getirmek istediklerini ifade etti.

İLÇEDE İSTİHDAMA ÖNEMLİ KATKI

Sungurlu’da çalışmak isteyen herkes için iş imkânları oluşturacak yatırımların OSB’de yapılması gerektiğini aktaran Dere, “Bu sene bitmeden tesislerdeki tezgahlar işlemeye başlayacak inşallah. Hemşehrilerimize bu fabrikalarda iş imkanı sağlamış olacağız. OSB’de çok sayıda tahsis arsa olmaya başladı. İnşallah bu yıl sonuna kadar bu fabrikalar hayata geçmiş olacak."dedi.