Çorum’da 2017 yılında inşaatına başlanan ancak 6 yıldır tamamlanması beklenen Silmkent TOKİ’de hak sahipleri eylem yaptı.

SİLMKENT TOKİ ÖNÜNDE EYLEM

Manisa Saruhanlı da taşkınlara karşı temizlik Manisa Saruhanlı da taşkınlara karşı temizlik

TOKİ konutlarının 1 Temmuz itibariyle teslim edileceğini açıklayan hak sahipleri, kiraların çok arttığını, artık ev sahipleri ile problem yaşadıklarını ifade ettiler. TOKİ konutlarının teslimatının yapılması için CİMER dahil bir çok sorumlu kuruma başvurduklarını ancak sonuç alamadıklarını vurgulayan hak sahipleri, eylem sonunda şantiye görevlileri eşliğinde konutlarının son halini gördü.

750 DAİRE VAR, PİYASADA DENGEYİ SAĞLAR

Edindiğimiz bilgilere göre; Silmkent TOKİ konutlarında çevre düzenlemesi dışında binaların tamamlandığı belirtilirken, bölgede 750 dairenin bulunduğu, konutların bir an önce teslim edilmesi halinde kentte kiralık ev sayısında bir rahatlama olacağı, son günlerde problem haline gelen yüksek fiyatlı kiraların da dengeye girebileceği dile getiriliyor.

AHLATCI SÖZ VERMİŞTİ, AMA…

Öte yandan AK Parti Çorum Milletvekili Yusuf Ahlatcı, 14 Mayıs seçimleri öncesinde Emekliler Derneği’ni ziyaretinde Silmkent TOKİ konutlarının 1 Temmuz 2023 tarihi itibariyle hak sahiplerine teslim edileceği bilgisini ‘Müjde olarak kamuoyuna duyurmuştu. Ancak Temmuz ayına girilmesine rağmen Milletvekili Ahlatcı’nın verdiği söz henüz yerine gelmedi.

KAYNAK: HABERCİM19