Çorum Belediyesi'nin yeni halk otobüsleri şehir merkezinde sefer turlarına başladı.

Çorum Belediyesi tarafından toplu ulaşım hizmetinde kullanılmak üzere satın alınan 5 adet otobüs ve 4 adet minibüs düzenlenen törenle hizmete sunuldu.

Toplu ulaşımda kaliteyi artırmaya yönelik önemli bir yatırıma daha imza atan Çorum Belediyesi şehrimize kazandırdığı yeni araçlar için anahtar teslim töreni düzenledi. Saat Kulesi meydanında gerçekleşen törene AK Parti Çorum Milletvekilleri Ahmet Sami Ceylan, Erol Kavuncu, Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, AK Parti İl Başkanı Av. Yusuf Ahlatcı, Merkez İlçe Başkanı Erhan Akar, İl Gençlik Kolları Başkanı Muhammet Fatih Temur, İl Kadın Kolları Başkanı Meryem Demir, Belediye Meclis Üyeleri, KARSAN ve BMC firması yetkileri ile vatandaşlar katıldı.

ARAÇLAR KONFORLU, PERSONEL GÜLERYÜZLÜ OLACAK

Törende konuşan Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, toplu ulaşımda kaliteyi artırmaya yönelik çalışmalar yaptıklarını söyledi. Aşgın “31 Mart 2019 öncesinde verdiğimiz vaatlerin birisi de toplu ulaşımda kalitenin artması ve toplu ulaşımın daha konforlu şekilde kullanılmasıydı. Bu konuda çeşitli alımlar attı. Bugün de 5 adet otobüs 4 adet minibüsü şehrimizin hizmetine sunuyoruz. Toplu ulaşımı şehrimizde daha güçlü hale getirmeyi hedefliyoruz. Araçlarımız konforlu, personelimiz güler yüzlü olacak."dedi.

MAZOT DESTEĞİ SÜRÜYOR

Ücretsiz seyahat eden yolcular için de özel halk otobüslerine mazot desteği verdiklerini de hatırlatan Başkan Aşgın, “Toplu ulaşıma bizden daha fazla destek veren hiçbir belediye yok. Toplu ulaşımdan ücretsiz yararlananlar için özel firma otobüsleri hatta çıktığı anda 40 litre mazot desteği veriyoruz.  Biz hiçbir esnafı mağdur etmedik, etmeyiz.  Özel firma bize satışla ilgili geliyor. Bankaya ne kadar borcunuz varsa, piyasa bedeli üzerinden o kadar otobüs almaya hazırız dedik. Biz tüm toplu ulaşım hizmetini Çorum Belediyesi olarak yapmaya hazırız."dedi.

Çorum’a yeni kazandırdıkları otobüs ve minibüsleri Devlet Malzeme Ofisi’nden aldıklarını da sözlerine ekleyen Başkan Aşgın, “Otobüslerimiz, Çorum halkına hayırlı uğurlu olsun"dedi.

AK KADROLAR DESTAN YAZIYOR

Törende konuşlan AK Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncu da, Çorum Belediyesi’ni tebrik ederek, “Yaşam kalitesini ve ulaşım kalitesini artıracak bu yeni araçların Çorum halkına hayırlı olmasını diliyorum.” Dedi.  Kavuncu, “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” düsturu ile yola çıkan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderindeki AK kadroların Türkiye’nin her yerinde destanlar yazdığını vurguladı.

CEYLAN’DAN AŞGIN VE EKİBİNE ÖVGÜ

Belediye Başkanı Dr.Halil İbrahim Aşgın ve Çorum Belediyesi ekibini tebrik eden AK Parti Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan ise “31 Mart 2019’da devraldıkları bayrağa en üstü seviyeye çıkarmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Tarihi kent meydanı projesi, çimento fabrikası arazisinin satın alınması, Çorum’un güneyinde TOKİ ile birlikte yeni şehir oluşumu ve kalenin kentsel dönüşümü gibi büyük projeler de bu ekibe nasip olacak inşallah."dedi.

MUHALEFETE MESAJ

Muhalefet partilerine de mesaj veren Ceylan, “Seviyeli siyaset yapın” çağrısında bunlu. Muhalefet milletvekillerinin zaman zaman Çorum’a geldiklerini hatırlatan Ceylan “Çorum’a gelince edebinizle, siyasi üslupla hareket edin. Siyasi seviyeyi yerlerin altına almayın. Bilgi sahibi olmadan eleştiri yapmayın. Onlara eşlik eden arkadaşlarımıza da tavsiyem şudur; onlara doğru bilgi verin, milletin karşısında madara etmeyin” dedi.  AK Parti teşkilatlarının 2023’e emin adımlarla yürüdüğünü belirten Milletvekili Ceylan “Çorum’da bir tek hizmeti olmayanlar bize akıl vermesinler, bizim hizmetlerimiz ortada. Katı vereceklerse buyursunlar ancak kuru lafla peynir gemisi yürümüyor."dedi. Ceylan, Cumhur ittifakı olarak, milletin de desteği ile 2023 seçimlerinden başarıyla çıkacaklarını iddia etti.

ANAHTARLAR TESLİM EDİLDİ

Konuşmaların ardından yeni araçların anahtar teslimi yapıldı. Anahtar teslim töreninin ardından AK Parti Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan’ın kullandığı minibüsün de yer aldığı araçlar, konvoy halinde şehir turu attı.