Çorum Barosu Avukatlarından Teoman Şahin, eski stadyum alanındaki spor sahaları için Belediye'ye dava açtığını açıkladı.

Çorum Barosu Avukatlarından Teoman Şahin, eski stadyum alanındaki spor sahaları için Çorum Belediyesi’ne dava açtığını duyurdu.
Konuya ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yapan Şahin, spor sahalarını kurtarmak için önceki gün İdare Mahkemesi’ne Çorum Belediyesi hakkında dava açtığını bildirdi.

Şahin, spor sahalarının gençlik ve Çorumlular için önemli olduğunu savunurken, bugüne kadar belediye başkanının ikna edilmesini beklediğini, camiadan kimsenin itirazı olmadığını, itirazı olanların da mazeretleri nedeniyle sessiz kaldıklarını, ancak kendisi gibi düşündüklerini aktardıklarını öne sürdü.

Dava gerekçelerini de özetleyen Şahin, o bölgenin yeşil alan değil spor sahalarına ihtiyacı olduğunu, imar değişikliğini sportif amaçlı millet bahçesi olarak tanıtarak algı oluşturulduğunu, kentin değişik yerlerindeki spor sahalarına çocukların gitme şansı olmadığını, gelseler bile trafik riski bulunduğunu iddia ederek, “Bu işin içinde ticari faaliyet ve rantlar da var. Belediyecilik yıkmakla değil yapmakla olur. Çorum büyüyor ve oralar bile yetersiz kalacak gelecekte. ASKF Disiplin Kurulu Başkanıyım ve Çorum’da yaşıyorum. Bu iş beni de ilgilendiriyor. Bakalım yargı ne diyecek? Siyasetin karışmadığı yargıya güvenim tamdır.” ifadelerine yer verdi.

Habercim19