BARÜ “Tercih ve Tanıtım Günleri” başlıyor BARÜ “Tercih ve Tanıtım Günleri” başlıyor

Bartın Üniversitesi (BARÜ) ev sahipliğinde TÜBİTAK tarafından desteklenen 3. Uluslararası 18. Ulusal Büro Yönetimi ve Sekreterlik Kongresi “Büro Yönetiminde Yeni İş Modelleri ve Sürdürülebilirlik” temasıyla gerçekleştirilecek.

Bartın Üniversitesi (BARÜ) tarafından TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı (BİDEB) tarafından yürütülen 2223/B-Yurt İçi Bilimsel Etkinlik Düzenleme Desteği Programına yapılan başvuru kabul edildi. Bilim insanları ve sektör temsilcilerini bir araya getirerek bilgi ve deneyimlerin paylaşılması, bilimsel çalışmaların değerlendirilmesi amacıyla yurt içinde düzenlenen etkinliklere destek veren BİDEB, BARÜ Ulus Meslek Yüksekokulu Büro Hizmetleri ve Sekreterlik Programının başvurusunu onaylayarak destek kapsamına aldı.

Böylece Türkiye’nin çeşitli yükseköğretim kurumlarında akademisyen, sekreter, yönetici asistanı ve gelecekte bu mesleği yapmak için eğitim alan öğrenciler BARÜ çatısı altında bir araya gelecek. Alanın tüm bileşenlerinin etkileşim içinde olmaları amacıyla düzenlenen “Büro Yönetimi ve Sekreterlik Kongresi” (BÜROKON) BARÜ Ulus Meslek Yüksekokulu Büro Hizmetleri ve Sekreterlik Programı tarafından organize edilecek ve 1-2 Kasım 2024 tarihlerinde gerçekleştirilecek. Kongre hakkında bilgi veren BARÜ Ulus Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Şükrü Teoman Güner, “3. Uluslararası 18. Ulusal Büro Yönetimi ve Sekreterlik Kongresi, gelişen teknolojilerin ve hayatımızın her alanına yaydığımız sürdürülebilirliğin büro yönetimindeki yeni iş modellerine uygulanması hedefiyle ‘Büro Yönetiminde Yeni İş Modelleri ve Sürdürülebilirlik’ ana temasıyla gerçekleştirilecek. Bilim insanları ile sektör temsilcilerinin bilgi, birikim ve deneyimlerini paylaşabilecekleri bir platform oluştururken dijitalleşme ve yapay zekânın büro yönetimi ve ofis hayatı üzerindeki etkisi, yönetici asistanlarının sorumluluklarını yerine getirirken ‘Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’na yönelik faaliyetlerini değerlendireceği bir etkinlik hedefliyoruz. Ev sahipliği yapacağımız bu önemli organizasyonda bizleri her zaman destekleyen Rektörümüz Prof. Dr. Sayın Orhan Uzun ile özverili çalışmalarıyla organizasyona katkı sunan tüm akademik ve idari insan kaynağımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Büro yönetimi ve sekreterlik alanının gelişimi amacıyla düzenlenen kongrenin BARÜ ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektör Prof. Dr. Orhan Uzun, “Ofis yönetiminde yaşanan teknolojik dönüşümlerin, yeni yaklaşım ve uygulamaların ele alınacağı Büro Yönetimi ve Sekreterlik Kongresine bu sene Bartın Üniversitesi olarak ev sahipliği yapacağız. Dijitalleşme ve sürdürülebilirliğin alana entegrasyonu noktasında yürütülen çalışmaları değerlendirerek farklı üniversitelerden bilim insanlarını ve sektör temsilcilerini ağırlayacağız. Sektöre yönelik gelişmeler hakkında önemli kazanımlar elde edeceğimiz kongrenin Üniversitemizde düzenlenmesindeki gayretleri dolayısıyla Ulus Meslek Yüksekokulu Müdürümüz Doç. Dr. Şükrü Teoman Güner’e ve katkı sunan tüm bileşenlerimize teşekkür ediyorum. Ayrıca üniversitelerdeki farklı alanlara yönelik bilim ekosisteminin geliştirilmesi noktasındaki destekleri için TÜBİTAK Başkanımız Prof. Dr. Sayın Hasan Mandal’a ile kıymetli teşvikleri için TÜBİTAK BİDEB Başkanımız Prof. Dr. Sayın Ömer Faruk Ursavaş’a teşekkürlerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Kaynak: iha