Spor yazarı Ahmet Kaya, Şanlıurfaspor - Erokspor maçı sonrası yaşananlar ve temsilcimiz Çorum FK'nın son durumunu kaleme aldı.

Şanlıurfaspor,  Erokspor ile oynadığı erteleme maçından galibiyetle ayrılarak önemli bir engeli kayıpsız aştı. Belli ki, şampiyonluk yarışı son haftaya kadar devam edecek. 
Kalan haftalarda sadece sahada mücadele etmek yetmeyecek. Gerek camianın bütünleşmesi gerekse stratejik bazı hamleler şampiyonluğun belirlenmesinde etkin rol oynayacak. 
Mesela Şanlıurfaspor'un iç saha maçlarını yayınlatmıyor olması stratejik bir hamledir. Hoş Facebook kanalıyla da olsa seyrerme şansımız oldu ama kaliteli bir yayını izlemek herkesin hakkı olsa gerek. Tıpkı

Çorum'da olduğu gibi.

Aslında mesele, resmi bir yayın olmaması durumunda yapılan kaçak yayınların olası bir ihtilafta hiç bir anlam ifade etmemesidir. 

Mesela bugünkü maçta özellikle hakeme tempo halinde yoğun bir küfür tezahüratı oldu. Şanlıurfaspor'un daha önce 4 kez çirkin ve kötü tezahürattan ceza aldığını düşünürsek bugünkü küfürlerin temsilci tarafından rapor edilmesi halinde Somaspor maçını seyircisiz oynaması işten bile değil.
Tabii "RAPOR EDİLMESİ" halinde..!!!

Bakalım Şanlıurfa Valisi Sayın Salih Ayhan bu konuyla ilgili olarak maçın temsilcisinin koluna girecek mi! Bariz küfürler "İKİ MUHABBETLE" görmezden gelinecek mi? 
Hep birlikte izleyip göreceğiz. 

Gönül isterdi ki Çorum Valisi Sayın Mustafa Çiftçi de görev yaptığı şehrin takımı için elini taşın altına koyabilseydi. Kimsenin kolunun altına girmesini beklemiyoruz ancak her ne kadar deprem bölgesi Afşin'de görevli olsa da şu başarılı süreçte atacağı bir tweetle bile manevi destek sağlayabilirdi. Konyaspor maskesi taktığında yapılan eleştirilere "verdiler de takmadık mı?" diyen birinin elinden twetter'ini de biz almadık ya..!!!

Velhasıl, Çorum Futbol Kulübü, şu ana kadarki tertemiz,  şerefli mücadelesi ile şampiyonluğu sonuna kadar hak ediyor. İnşallah 7 hafta sonra bu şerefli mücadeleyi kupayla taçlandıracağız. 

Kalan 7 haftada 7 düvel bir araya gelse bu işin kaçarı yok...

"BİZ ŞAMPİYON OLACAĞIZ"