Bayburt’ta eğitim öğretimin daha nitelikli hale getirilmesi amacıyla 8 derslikli yeni okul yapılacağının müjdesi geldi. İl Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Bayburt Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinin 2024 Yılı Devlet Yatırım Programına alındığını açıkladı.

Kurban etini 24 saat bekletmeden tüketmeyin Kurban etini 24 saat bekletmeden tüketmeyin

İl Milli Eğitim Müdürlüğü İnşaat ve Emlak Hizmetleri Birimi tarafından yapılan açıklamada ise, 1984-1985 eğitim öğretim yılında faaliyete geçen ve uzun yıllar hizmet veren İmam Hatip Lisesi okul binasında 2009 yılında güçlendirme yapıldığı ancak aradan geçen zaman içerisinde dönemin yapı malzemesi ve işçilik eksiklikleri dolayısıyla binada yapısal zafiyetler ortaya çıktığı belirtildi. Yapılan incelemeler ve gerekli analizler sonrasında binanın yıkılarak yeniden yapılması için devlet yatırım programına alınması yönünde talep oluşturulduğu ifade edildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney, sosyal medya hesabında Bayburt Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinin Devlet Yatırım Programına alındığını belirterek katkıları için Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Bayburt Milletvekili Orhan Ateş ve Bayburt Valisi Mustafa Eldivan’a teşekkür etti.

Kaynak: iha