Eski devlet hastanesinin yenilenmesi için Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan onayı alındığını açıklayan AK Parti Çorum Milletvekili Yusuf Ahlatcı, bu binanın 2. Basamak Devlet Hastanesi olarak Çorum ve çevre iller için bir sağlık merkezi olarak hizmet vereceğini söyledi.

YSK'nın İYİ Parti kararı Tokat'ta gündem oldu YSK'nın İYİ Parti kararı Tokat'ta gündem oldu

Çorum’u sağlık alanında bölgenin en önemli merkezi haline getirmek gibi bir hedeflerinin olduğunu hatırlatan Milletvekili Ahlatcı, "Devlet Hastanesi için bugün sevindirici bir gelişme yaşandı. Eski devlet hastanesinin yapım ihalesi için Sağlık Bakanı Koca’dan onay alındı. İvedilikle inşaatına başlayıp en kısa zamanda hizmete geçmesini sabırsızlıkla bekliyoruz" dedi.

Atıl durumda kalan eski devlet hastanesinin yenilenerek hizmete açılacak olmasının şehrin sağlık alanındaki ilerlemesine büyük bir katkı sağlayacağına dikkat çeken Milletvekili Yusuf Ahlatcı, "Sağlık alanında atılan bu adımı son derece önemsiyoruz. Çorum’u sağlık hizmetlerinde bir adım öne taşıyacak yeni Devlet hastanemizin tamamlanıp hizmete geçmesi için sabırsızlıkla bekliyoruz. Rabbime hamdolsun kıymetli hemşerilerimize vermiş olduğumuz bir sözü daha yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyorum" şeklinde konuştu.

Dünyanın merkezi, gönlümüzün incisi Çorum’a hizmet etmenin kendileri için vazgeçilmez bir sevda olduğunu kaydeden Yusuf Ahlatcı, "Bu hastanemiz Çorum’un sağlık hizmetlerindeki kalitesini artırarak bölgenin sağlık merkezi olmasına önemli bir katkı sağlayacak. Başta Cumhurbaşkanı ve Sağlık Bakanımız olmak üzere katkısı olan herkese teşekkür ederim. Bu konuda atılan tüm adımları titizlikle takip ederek mümkün olan en kısa zamanda hizmete girmesi için gayret edeceğiz" ifadelerini kullandı.

İhalede yer alan konular hakkında da açıklama yapan Milletvekili Ahlatcı, "Bir süredir atıl durumda kalan eski devlet hastanesi binasında C blok güçlendirme ve nitelikli hale getirme ve ek bina yapımı işi gerçekleştirilecek. Mevcut hastane binası güçlendirilerek nitelikli hale getirilerek 100 yatak kapasitesine sahip olacak. Ayrıca, yeni ek poliklinik binası da inşa edilecek, burada da 6 adet ameliyathane bulunacak." dedi.

Kaynak: